BSH Meslek Eğitim Merkezi (MEM)

Dünyanın önde gelen beyaz eşya üreticilerinden BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. eğitime sürekli destek vermeyi yatırımlarının bir parçası olarak görmekte ve faaliyetlerinde bu anlayışla hareket etmektedir. Eğitim konusundaki bu hassasiyeti doğrultusunda BSH, şirket bünyesinde 2000 yılında BSH Meslek Eğitim Merkezini kurmuştur.
İkili Meslek Eğitiminin Teşviki Projesi kapsamında okul ortağı olarak kendisine Halit Narin Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’ni seçmiş olan BSH Meslek Eğitim Merkezi’nde öğrencilere, Bilgisayarlı Makine İmalatı ve Endüstriyel Bakım Onarım meslek dallarında eğitim verilmektedir.

Öğrenci seçme aşamasında uygulanan giriş sınavlarında başarılı bulunan ve BSH MEM programına katılmak isteyen öğrenciler ile 3 yıllık bir eğitim sözleşmesi imzalanmaktadır.

Bugün toplam 71 öğrenciyi bünyesinde barındıran BSH Meslek Eğitim Merkezi’nde, Bilgisayarlı Makine İmalatı ve Endüstriyel Bakım Onarım meslek dallarında, yaptıkları işi gelecekte kendilerinden devralacak gençlere sevdirmeyi amaç edinmiş, teknik eğitmenler görev yapmaktadır.

Öğrenciler, üç yıl süresince aldıkları teknik eğitimleri, eğitimlerinin her döneminde uygulamalar ile pratiğe dönüştürme olanağına sahiptirler. Aldıkları eğitimler sayesinde, şirket içerisinden gelen projelere de cevap verebilen öğrenciler, belki de mezuniyetleri sonrasında çalışacakları fabrikalar için proje üretiyor olmaktan dolayı grup çalışması bilincini edinmiş ve özgüvenlerini pekiştirme imkanı bulmuş oluyorlar.

“İş Güvenliği ve İş Sağlığı”, “Çevre ve Temizlik Bilinci”, “İlk Yardım” ve “Yangınla Mücadele ve Tedbir Alma” konularında da eğitimlere tabi tutulan öğrenciler, bu sayede kendilerine ve topluma faydalı birer birey olma yönünde de geliştirilmektedirler.

Öğrencilerin, meslek eğitimlerine ek olarak aldıkları İngilizce eğitimi, şirketimizin, gençlerimizin gelişimine ne kadar önem verdiğinin bir göstergesidir.

Uzun, yorucu ve bir o kadarda zevkli geçen 3 yıllık eğitim süresinin bitiminde, başarılı bir şekilde mezun olan öğrencilere İkili Mesleki Eğitim Yönetmeliği’nin öngördüğü Kalfalık Belgesi verilmektedir.

BSH, Meslek Eğitim Merkezi öğrencilerine sunduğu modern olanaklarla, onları Türk Sanayisinin gelişimine hizmet edecek birer kalifiye eleman olarak yetiştirmektedir.

Kısacası BSH Meslek Eğitim Merkezi Türkiye’nin geleceğine yatırım yapmaktadır...

BSH MEM Mülakatına Katılacak Aday Listesi