İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nin düzenlediği “2006 Yılının İşletmecileri” yarışmasında, BSH İcra Kurulu Başkanı Norbert Klein yabancı yatırımlı şirketler kategorisinde ödül aldı.

En iyi girişimcileri, profesyonel yöneticileri ve işletmecileri kamuoyuna duyurmak amacıyla bu yıl 7. kez düzenlenen yarışma, 1999’dan bu yana Dünya gazetesinin işbirliğiyle gerçekleştiriliyor. İşadamları, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi Öğretim Görevlileri ve mezunları ile Dünya gazetesi yazarlarından oluşan belirleme grubu, adayları, yüksek istihdam yaratmak, büyük yatırım yapmak, ülkemize rekabetçi üstünlük sağlamak, çevrenin korunması konusunda duyarlı ve etkin olmak gibi kriterler açısından değerlendiriyor. 4 dalda toplam 8 kişiye ödül veriliyor.

Norbert Klein BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. İcra Kurulu Başkanı 2002 yılından bu yana BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin İcra Kurulu Başkanı görevi yürüten Norbert Klein, BSH’ye katılmadan önce, Almanya Robert Bosch GmbH’de Dünya Satış Operasyonlarından Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü. Lojistik Yönetimi ve Pazarlama alanında uzman Klein, Almanya, Norveç, İsveç ve Türkiye’nin de içinde bulunduğu pek çok ülkede değişik kademelerde yöneticilik yaptı.

<<Geri