BSH Ev Aletleri, 550.000 m2 büyüklüğündeki Çerkezköy tesisinde yeni bir küçük ev aletleri fabrikası daha açtı. 25 Mart 2013 Pazartesi günü açılış töreni gerçekleştirilen yeni fabrikada metal ve plastik dilimleyici, blender ve elektrikli süpürge üretimi yapılacak ve fabrikanın 2013 yılı sonuna dek 500.000 ünitenin üzerinde üretim gerçekleştirmesi bekleniyor. Açılış töreninde yaptığı konuşmada BSH’nin 1992’den bu yana Türkiye operasyonlarına 1,4 milyar TL yatırım yaptığını hatırlatan BSH Ev Aletleri CEO’su Norbert Klein, küçük ev aletleri fabrikasının açılışıyla birlikte bu segmentteki üretim kapasitelerini arttırmış olmaktan mutluluk duyduklarını dile getirdi.
Bosch, Siemens, Profilo ve Gaggenau markalarıyla Türkiye’nin ve dünyanın lider beyaz eşya üreticileri arasında yer alan BSH Ev Aletleri, Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesinde bulunan BSH Küçük Ev Aletleri Fabrikası’nın açılışını 25 Mart Pazartesi günü gerçekleştirdi. BSH Ev Aletleri CEO’su Norbert Klein’in ev sahipliğinde düzenlenen törene Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya’nın yanı sıra, Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem ile Çerkezköy Kaymakamı Ayhan Bayhan da katıldı.

BSH’nin yeni küçük ev aletleri fabrikasının inşaatı ve üretime geçmesi için 20 milyon TL’lik bir yatırım gerçekleştirildi. Metal ve plastik dilimleyici, blender ve elektrikli süpürge üretimi yapmak üzere 2013’ün Ocak ayı itibarıyla faaliyete açılan fabrikada halihazırda 100 kişilik bir çalışan kadrosu görev alıyor. Fabrikada istihdam edilen çalışan sayısının 3 sene içinde 400’e çıkarılması planlanıyor. 14.000 m2’lik bir alana kurulu olan fabrikanın 2013 sonuna kadar 500.000 ünitenin üzerinde üretim gerçekleştirmesi bekleniyor. Fabrikanın tam üretim kapasitesi ise 2 – 3 milyon birim.

BSH Küçük Ev Aletleri Fabrikası’nın açılış töreninde davetlilere seslenen BSH Ev Aletleri CEO’su Norbert Klein, BSH’nin 1992’den bu yana Çerkezköy’deki fabrikalarına 1,4 milyar TL yatırım yaptığını hatırlatarak, BSH Küçük Ev Aletleri Fabrikası’nın da bu zincirin bir parçası olduğunu dile getirdi. Klein, “Söz konusu yatırımlar sayesinde, Çerkezköy tesislerimiz büyük beyaz eşya alanında BSH Grubu’nun en büyük üretim merkezi haline geldi. Şimdi BSH Küçük Ev Aletleri Fabrikası ile birlikte bu segmentteki üretim kapasitemizi de arttırmış oluyoruz” dedi. BSH bünyesinde 2015’e kadar 300 milyon Euro tutarında yatırım yapmayı hedeflediklerini belirten Klein, bu doğrultuda yeni üretim tesisleri açmaya ve mevcut tesislerinde kapasite artırımına devam edeceklerini de sözlerine ekledi.

<<Geri