BSH Ev Aletleri A.Ş.’nin yeni Finans’tan Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Haluk Kaya oldu.
Türkiye’de Bosch, Siemens, Profilo ve Gaggenau markalarıyla tüketiciyle buluşan BSH Ev Aletleri’nde, Finans’tan Sorumlu İcra Kurulu Üyeliği (CFO) görevine 1 Ocak itibarıyla Haluk Kaya atandı.

Avrupa’nın en çok tercih edilen markaları Bosch ve Siemens’in yanı sıra özel markası Gaggenau ve yerel markası Profilo ile beyaz eşya sektörünün lider firmaları arasında yer alan BSH Ev Aletleri’nde görev değişimi yaşanıyor.

Özcan Aydilek’in BSH Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak atanmasının ardından, şirketin Finans’tan Sorumlu İcra Kurulu Üyeliği görevine (CFO) 1 Ocak 2014 tarihi itibarıyla Haluk Kaya getirildi.

Haluk Kaya kimdir?

Lise öğrenimini Avusturya Lisesi’nde tamamlayan Haluk Kaya, Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun olduktan sonra, Procter&Gamble’da yurt içi ve yurt dışı olmak üzere çeşitli görevlerde bulundu. Daha sonra Arçelik’te Finans Direktörü, Assan ve Cadbury’de Yürütme Kurulu Üyesi ve CFO olarak görevler alan Kaya, son olarak Mondi Group’un Türkiye CEO’su ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevlerini yürüttü.

OMV Petrol Ofisi ve Netaş’ın Yönetim Kurulları’nda üye olan Haluk Kaya, Fransızca, İngilizce ve Almanca biliyor. Kaya, evli ve iki çocuk babası.

<<Geri