BSH Türkiye ‘İhracat Şampiyonu’
BSH Ev Aletleri, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından gerçekleştirilen değerlendirme sonucunda, Elektrik ve Elektronik kategorisinde bir kez daha en çok ihracat yapan ilk üç şirket arasında yer aldı.

Türk beyaz eşya sektörüne, Avrupa'nın en çok tercih edilen markaları Bosch ve Siemens’in yanı sıra özel markası Gaggenau ve yerel markası Profilo ile hizmet veren BSH Ev Aletleri A.Ş., Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından yapılan değerlendirmede 2013 yılında gerçekleştirdiği 867 milyon ABD doları ihracatla Elektrik ve Elektronik kategorisinde ‘en çok ihracat yapan ilk 3 şirket’ arasına girdi.

BSH Türkiye’nin ödülü, Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen 2013 İhracat Şampiyonları Ödül Töreni’nde Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ve Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi tarafından BSH İcra Kurulu Üyesi Haluk Kaya’ya takdim edildi.

BSH Ev Aletleri A.Ş. İcra Kurulu Üyesi Haluk Kaya, “Türkiye, BSH’nin ihracat ve üretim üssü olarak konumlandırdığı bir ülke. 2005 yılından bu yana ihracat gelirimiz yıllık bileşik bazda yüzde 14 oranında arttı. 2013’te ihracat ciromuz 867 milyon ABD dolarına ulaşırken, toplamda 3,4 milyon adet ürün ihraç ederek dünya pazarına üretim yapma hedefimizi bir kez daha başardık. Ürünlerimizi Çerkezköy üretim tesislerimizde üretiyor ve yaptığımız üretimin yaklaşık %70’sini ihraç ederek ve tüm dünyaya satıyoruz. Bu Türkiye için çok gurur verici bir tablo. Önümüzdeki yıllarda ihracatımızı yüksek orantılı olarak artırmayı hedefliyoruz” dedi.

<<Geri