Dünyanın en büyük ev aletleri üreticilerinden BSH Grubu, mutfaklarda en az çabayla en yüksek fayda sağlamayı hedefleyen yenilikçi ürünlerini, bu yıl bir kez daha Berlin Uluslararası Elektronik Ürünler ve Teknolojileri Fuarı'ndan (IFA) tüm dünyaya tanıttı.

Dünyanın en büyük ev aletleri üreticilerinden BSH Grubu, mutfaklarda en az çabayla en yüksek fayda sağlamayı hedefleyen yenilikçi ürünlerini, bu yıl bir kez daha Berlin Uluslararası Elektronik Ürünler ve Teknolojileri Fuarı'ndan (IFA) tüm dünyaya tanıttı.

Bosch, ‘Home Connect’ adını verdiği, WLAN ile birbirine bağlanabilen ve bir uygulama aracılığıyla mobil cihazlar üzerinden yönetilebilen dijital ağ bağlantılı ev aletleri serisini, 2014 sonbaharında pazara sunmaya hazırlanıyor.

Siemens ise iQ700 ile ‘çevrimiçi’ hale geliyor. Siemens’in yeni ürünleri bağlantı kurulabilirlik özelliği sayesinde basitlik, daha az bekleme ve daha fazla esneklik sunuyor. Fırın, buharlı fırın ve bulaşık makineleri ile başlayan bu çizgiyi, önümüzdeki yıl Siemens’in tüm ürün kategorilerindeki ev aletleri izleyecek.

Almanya’nın başkenti Berlin’de 8-10 Eylül tarihleri arasında düzenlenen Berlin Uluslararası Elektronik Ürünler ve Teknolojileri Fuarı'na (IFA) katılan BSH Grubu, kullanıcıların günlük hayatlarına mükemmel şekilde uyum sağlayan, teknolojik açıdan gelişmiş ev aletlerini tanıttı. Bu yıl fuarın gözdesi, Bosch tarafından geliştirilen ‘Home Connect’ uygulaması ve Siemens’in günlük yaşama daha fazla doğallık, daha fazla basitlik katan iQ700 ürün ailesi oldu.

Kullanıcıların WLAN ağ bağlantılı ev aletlerini mobil cihazlarından kontrol edebilmesini sağlayan Home Connect, bağlantılı aletleri basit ve güvenli bir şekilde kontrol etmenin yanı sıra tarif aracı, kullanım talimatları, cihazların veya özgün modellerdeki önemli verilerin en verimli biçimde kullanımı ve müşteri hizmeti gibi birçok farklı pratik işleve sahip bulunuyor. Bosch, bu yeni uygulamasının ilk ürünü olan 8. Seri fırınının lansmanını, IFA’da gerçekleştirerek bu yıl bir kez daha farkını ortaya koydu. ‘Home Connect’, Aralık 2014 itibarıyla tüm IOS işletim sistemli akıllı telefonlarda ve tablet bilgisayarlarda, 2015 ilkbahar aylarından itibaren de Android işletim sistemli cihazlarda kullanılabilecek.

Home Connect ile yaşamınızda çok şey değişecek!

Bosch’un müşterilerine sunduğu bu yeni kolaylık, birçok farklı senaryoya yönelik çözümler üretiyor. Diyelim ki oğlunuz ve arkadaşları, dışarıdaki mangalı hızlıca mutfağa taşımak istiyorlar ya da herkes yine bir bayram ziyafeti bekliyor fakat kimse elini taşın altına koyacak kadar kendisine güvenmiyor. Peki ya, şu alışveriş listesi nerede?

İşte “Home Connect” uygulaması, tüm bu konularda size yardımcı olmaya hazır… Uygulamaya yalnızca bir kez tıklayan tüketici, Bosch’un yarattığı üç dünyadan birine girme seçeneğine sahip: Aletler (Appliances), Tarifler (Recipes) ve Hizmet (Service).

Kullanıcılar, Aletler kısmında, ilgili ev içerisindeki herhangi bir ağ bağlantılı alete erişebiliyor ve onları uygulama üzerinden yönetebiliyor. Buna kapatma-açma, ısıtma modu, pişirme süresi, başlangıç ve bitiş zamanı, ısı derecesi ve her yerden her zaman yapılabilecek diğer ayarlar da dâhil bulunuyor.

Tarifler veritabanı da aynı şekilde son derece yararlı. Eşinizin anne babası mı geliyor, çocuğunuzun doğum günü mü var, yoksa bayram yemeği mi hazırlayacaksınız? Denenmiş ve tadına bakılmış bir sürü tarif arasından mükemmel yemeği bulabilmek, Bosch’un yeni 8. Seri fırını sayesinde artık çok daha kolay... Tarif asistanı, tarifin tüm adımlarını tek tek açıklıyor. Aynı zamanda önerilen ayarları kolayca alete gönderebiliyorsunuz.

Üstelik Alışveriş Listesi de size, yapmayı planladığınız yemek için gereken tüm malzemelerin olup olmadığını belirlemeniz için yardımcı oluyor. Hatta yemeğe hayran kalan misafirlere e-postayla tarifi kolayca yollayabilirsiniz.

Şimdi arkanıza yaslanın, Home Connect’e bağlanın ve içinizden ne geliyorsa onu pişirin!

Ev aletlerini mükemmel hale getiren sistem…

Bosch CEO’su Harald Friedrich, “Türünün en iyisi olan yeni fırınımız, en önemli iki tüketici ihtiyacını fazlasıyla karşılıyor; Mükemmel pişirme sonuçları ve mümkün olduğunca kolay kullanım. Geniş kapsamlı teknik işlevleri ve basit kullanım özellikleriyle yeni 8.Seri fırın, en kısa yoldan eksiksiz sonuçlara ulaşmaları için kullanıcıyı yönlendiriyor” diye konuşuyor. Tüm bu özelliklerin yanı sıra yeni 8.Seri fırın oldukça enerji tasarruflu olduğunu vurgulayan Friedrich, “Tüketicilerimiz için enerji tasarrufu, ev aletlerimizin hepsinin karşıladığı önemli bir satın alma kriteridir.

Örneğin tüketiciler, LED ışıklandırma veya az sürtünme oranına sahip ürünleri ve EcoSilenceDrive gibi yüksek derecede verimli motorları tercih ediyorlar” diyor.

Bosch Pazarlama ve İletişim Departmanı Müdürü Michael Bohn ise Home Connect sistemini şöyle anlatıyor: “Bu sistem, kurulum ve ayarlardan bakıma kadar, ev aletlerinin günlük kullanımını mükemmel hale getirmek için tasarlandı. Home Connect ile tüketicilerin modern mutfaklarda tamamen yeni seçenekler yaratmasına yardımcı oluyoruz.”

Bosch’ta ocaklardan sorumlu ürün yöneticisi Matthias Rüder ise “Bu yeni fırını geliştirirken hem teknolojinin tüm mevcut nimetlerinden faydalandık hem de ‘karmaşık teknolojiyi basitleştiriyoruz’ sloganımıza bağlı kaldık” diye konuşuyor.

Tüm duyularda mükemmelliyet sağlamak

Ancak yine de bir aleti yıllarca kullandıktan sonra başka özellikler de tüketicilerin memnuniyetlerini ve satın alma kararlarını etkiliyor. İyi pişirme sonuçları yaratmanın ve kullanıcı dostu özelliklere sahip olmanın yanı sıra tasarım da tüketiciler için kayda değer unsurlardan biri olarak ön plana çıkıyor. Derli toplu tasarım, minimal boşluklar, paslanmaz çelik ve cam yüzeyler arasındaki net uyum ve çarpıcı, merkezde konumlanmış, sezgisel işletim çemberi; fırını etkileyici hale getiren tasarım özelliklerinden yalnızca birkaç tanesi olarak dikkati çekiyor.

Siemens iQ700 ile akıllı eve giriyor

Siemens, ‘Daha az sıradan bir hayat için’ sloganıyla yeni nesil mutfak olan Kitchen 2.0’ı IFA Fuarı’nda görücüye çıkardı. Siemens’in yeni ürünleri, daha karmaşık ve mobil hale gelen günlük yaşamda, basitlik, daha az bekleme ve daha fazla esneklik sunuyor.

21. yüzyılın mega trendleri ve akıllı ev adına anlamlı çözümlere odaklanan Siemens’in Genel Müdürü Roland Hagenbucher, mutfaklardaki değişimi şöyle aktarıyor: “Mutfak sadece 21. yüzyılın yeni statü sembolü değil. Aynı zamanda yaşam biçimimizi değiştirmemize yardımcı olarak, bir işyerini mobil yaşam biçiminin odak noktası olarak değiştirdi. Hayattan olağanüstü şeyler bekleyenler, mutfakla iyi bir başlangıç yapabilir. Bugün analog ve dijital dünya, biri diğerinin kabul gören bir parçası olarak bir araya geliyor. Bugün 40 milyondan fazla Almanın akıllı telefonu, 26 milyondan fazla Almanın tableti var. Çevrimiçi olmak günlük yaşamın bir parçası… Pazara sunduğumuz ilk Siemens ev aletleri kişisel dijital altyapıyı birleştiriyor. iQ700 fırın, buharlı fırın ve bulaşık makineleri ‘çevrimiçi’ hale geliyor. Bu süreç bundan sonra bu şekilde devam edecek. Diğer tüm ürün kategorilerindeki Siemens ev aletleri önümüzdeki yıl bu çizgiyi izleyecek.”

<<Geri