BSH’den Hindistan’da Dev Teknoloji Merkezi
Hindistan’da açılışı gerçekleştirilen BSH Teknoloji Merkezi Asya Pasifik’te Hindistan’ın yanı sıra Güney Afrika ve Asya Pasifik bölgeleri için de ürün geliştirme çalışmaları yapılacak.

Avrupa’nın en büyük ev aletleri üreticisi olan BSH Ev Aletleri Grubu, BSH Teknoloji Merkezi Asya Pasifik adındaki Hindistan’daki ilk teknoloji merkezinin açılışını gerçekleştirdi. 2500 m2’lik alana sahip ileri teknolojiye sahip merkezde, Hindistan pazarına yönelik yerelleştirilmiş teknolojiler geliştirmenin yanı sıra Güney Afrika ve Asya Pasifik bölgeleri için de ürün geliştirme çalışmaları yapılacak. BSH Teknoloji Merkezi Asya Pasifik, ilk olarak soğutma ve çamaşır bakımı kategorileri için yenilikçi teknolojiler geliştirmeye odaklanacak ve kategori yelpazesini zamanla genişletecek.

BSH Teknoloji Merkezi Asya Pasifik’in açılışı BSH Ev Aletleri Grubu Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu Başkanı Dr. Karsten Ottenberg’ın katılımıyla gerçekleşti. Hindistan’ın Asya Pasifik Bölgesi’nin teknoloji merkezi olarak seçilmesi hakkındaki görüşlerini paylaşan Dr. Karsten Ottenberg, “BSH olarak, büyümesini sürdüren canlı bir ekonomiye ve yetenekli iş gücüne sahip Hindistan pazarında önemli bir potansiyel görüyoruz. Dünya standartlarında Alman teknolojisi ile yerel tüketici görüşleri ve gelişim yetkinliklerini birleştirerek, gelişmekte olan pazarlardaki özel ihtiyaçlara uyarlanmış ürünler ve çözümler üretmek için çalışıyoruz” dedi.

100 bilim insanı ile faaliyetine başlayan BSH Teknoloji Merkezi Asya Pasifik, önümüzdeki üç yılda çalışan sayısını 400’e çıkarmayı planlıyor.

<<Geri