Türkiye'nin yabancı yatırımlı en büyük beyaz eşya şirketi BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin yeni Merkez Pazarlama Müdürü Mario Vogl oldu.

Kariyerine 1995 yılında, BSH’nin Münih’teki merkezinin Uluslararası Satışlar bölümünde, Türkiye, Yunanistan ve Ortadoğu’dan Sorumlu Bölge Müdürü olarak başlayan Vogl, 1996-2003 yılları arasında BSH’nin Kurumsal Strateji ve Gelişim departmanında Yönetim Danışmanlığı’nın yanı sıra bulaşık makinesi bölümünde Güney ve Doğu Avrupa Bölgeleri Ürün Yönetimi Bölüm Başkanlığı görevini de yürüttü. 2003’ten bu yana BSH’nin Münih’teki bulaşık makinesi fabrikasının Stratejik Pazarlama ve Lansman Yönetimi Direktörü olan Mario Vogl, Ağustos 2006’dan itibaren BSH’nin Merkez Pazarlama Direktörlüğü’ne getirildi.

1967’de Almanya’da doğan Vogl, Regensburg Üniversitesi İşletme Bölümü’nde öğrenim gördükten sonra Amerika’daki Illinois Üniversitesi’nde işletme yüksek lisansı yaptı. Vogl’ın uzmanlık alanları, pazarlama ve ticari bilgi teknolojileri üzerinde yoğunlaştı.

<<Geri