Türkiye’nin yabancı yatırımlı en büyük beyaz eşya şirketi BSH’nin İcra Kurulu Başkanı Norbert Klein, “2005 yılında yaptığımız sistemli çalışmalar, 2006 sonunda üretim kapasitemizi yılda 3.5 milyon adede yükseltmemize olanak veriyor” dedi.

Türkiye’nin yabancı yatırımlı en büyük beyaz eşya şirketi BSH’nin İcra Kurulu Başkanı Norbert Klein, “2005 yılında yaptığımız sistemli çalışmalar, 2006 sonunda üretim kapasitemizi yılda 3.5 milyon adede yükseltmemize olanak veriyor” dedi. Bu büyümenin Türk yan sanayi için çok ciddi iş imkanlarını beraberinde getirdiğini söyleyen Klein, “Çerkezköy üretim tesislerindeki ihtiyaçlarımızın önemli bölümünü Türk yan sanayi karşılıyor. Bazı tedarikçilerimize, BSH’nin dünya çapındaki fabrikalarına ihracat yapma kapısını açtık. Hedefimiz, tüm tedarikçilerimizin BSH’nin kalite ve
standartlarını yakalayarak yurtdışı için de
üretim yapması.” dedi.

BSH’nin işbirliği içinde olduğu yan sanayi kuruluşlarıyla dün (10 Mart 2006) düzenlenen Tedarikçiler Günü’ne, BSH İcra Kurulu Başkanı Norbert Klein, İcra Kurulu Üyesi ve BSH Fabrikaları Teknik Grup Koordinatörü Markus Löeffler ile Satın Alma Müdürü Jens Denkinger’in yanı sıra, BEYSAD Yönetim Kurulu Başkanı Murat Önay katıldı.

Norbert Klein, “BSH, 1992 yılından bu yana yaptığı yatırımlarla, Türkiye’de en büyük 25. sanayi şirketi ve en büyük 8. yabancı şirket konumuna ulaştı. Çünkü BSH Grubu’nun yatırımlarından en büyük payı Türkiye’ye çekmeyi başardık. Fırın ve çamaşır makinesi fabrikalarımızda kapasite artırımı gerçekleştirdik. Yeni lojistik merkezimiz aracılığıyla, hammadde tedariğini ve ürün sevkiyatını hızlandırarak üretim ve ihracat kapasitemizi artırdık. Bulaşık makinesi fabrikamızın inşaatı devam ediyor, yıl sonunda üretime başlayacağız.” dedi.

Türkiye’deki yan sanayicilerin dünya ile rekabet edebileceğini ancak esneklik, kalite, verimlilik ve maliyet kontrolü sağlamaları gerektiğine dikkat çeken Markus Löeffler “Rekabet için Türkiye’deki yan sanayicilerin iş süreçlerini optimize etmesi gerekiyor. Dünya pazarlarının taleplerine hızlı cevap verebilmeli ve bunun için esnek davranabilmeliler.” dedi.

Murat Önay ise “Türkiye’yi tercih eden BSH gibi uluslararası şirketlerin yan sanayi kalitesi, yeterlilik ve rekabetçi fiyatlar açısından sıkıntı çekmediği tek Avrupa ülkesi Türkiye’dir.’ dedi.

2005’in En İyi Tedarikçileri

BSH Tedarikçiler Günü kapsamında, 2005’in en iyi tedarikçilerine de ödülleri verildi. Yalıtım sektöründe hizmet veren Himerpa, etiket ve baskı sistemleri üreten Ketsel ile otomotiv, beyaz eşya ve inşaat sektörü için üretim yapan Haksan Otomotiv ödüle layık görüldü.


--------------------------------------------------------------------------------

BSH Hakkında

BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş., 1992 yılından bu yana Türkiye'ye yaptığı 500 milyon Euro yatırımıyla, Türkiye'nin yabancı yatırımlı en büyük beyaz eşya şirketidir. 450.000 m2 alana yayılmış Çerkezköy'deki üç büyük beyaz eşya fabrikasıyla, hem yerli hem de yabancı pazarlara yönelik üretim yapar.

<<Geri