BSH Çerkezköy Ağaç Dikim Etkinliği’nin 17’ncisi gerçekleşti
BSH, Çerkezköy’de 17.500’üncü fidanını dikti

BSH Ev Aletleri, geleneksel Çerkezköy Ağaç Dikim Etkinliği’ni 4 Mayıs Cuma günü gerçekleştirdi. BSH’nin 17 yıldan bu yana Çerkezköy’de diktiği ağaç sayısı 17.500’e ulaştı.

Gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakma hedefiyle faaliyetlerini sürdüren BSH Grubu, doğaya yönelik çalışmalarını sürdürüyor. BSH’nin 17 yıldır düzenlediği geleneksel Çerkezköy Ağaç Dikim Etkinliği’nin 17’ncisi Kapaklı İlçesi Karaağaç Beldesi Karagöz Dere Caddesi park alanında gerçekleştirildi. Kapaklı İlçesi protokolü ve BSH çalışanlarının katılımı ile 4 Mayıs Cuma günü gerçekleşti.

BSH Türkiye, Ortadoğu, Afrika ve BDT Bölgesi Bulaşık Makinesi Ürün Grubu Başkan Yardımcısı Ralf Werner Lohmann ve BSH Türkiye Operasyondan Sorumlu Başkanı Joerg Schaupp’un açılış konuşmalarını yaptığı etkinlikte 1.000 fidan doğayla buluştu. 17 yıldır devam eden etkinlik çerçevesinde, BSH Ev Aletleri tarafından Çerkezköy ve çevresinde dikilen fidan sayısı 17.500’e ulaştı.

BSH Türkiye, Ortadoğu, Afrika ve BDT Bölgesi Bulaşık Makinesi Ürün Grubu Başkan Yardımcısı Ralf Werner Lohmann “Bildiğiniz üzere BSH ailesi olarak Türkiye’de de hizmet veren köklü ve büyük bir şirketiz. Sadece istihdam ve ürünlerimizle değil çevreye olan saygımız ve bilincimiz de herkes tarafından bilinmektedir.

Üretimimiz artarak devam ederken, doğal kaynakların azaldığı günümüzde sürdürülebilirlik her geçen gün daha da önem kazanmaktadır. Yaptığımız işe duyduğumuz saygının yanında doğaya duyduğumuz saygı ile doğa dostu ürünler üretirken geleceğimize de yatırım yapıyoruz.

Ürünlerimizin kullanımı esnasındaki, geri dönüşüm ve bertaraf dahil, enerji ve su tüketimi kaynaklı çevresel etkileri ürünün yaşam döngüsündeki diğer aşamalarla kıyaslandığında daha yüksektir. Bu nedenle BSH olarak enerji verimliliği yüksek su tüketimi düşük ürünlerin geliştirilmesine öncelik veriyoruz. Ürünlerin kullanımından kaynaklanan karbon ayak izinin daha büyük bir etkiye sahip olmasından, bugün karbon ayak izimizi azaltmak-ve atacağımız küçük bir adım için buradayız.” dedi.

BSH Türkiye Operasyondan Sorumlu Başkanı Joerg Schaupp ise “BSH, 50 yıllık tarihi ile daima sürdürülebilirlik için çabalamaktadır. Bu, şirketimizin temel değerlerinden biridir. Çevresel sorunlar daha da zorlaşırken, biz BSH olarak çevrenin korunması için gerçekten çabalayan bir şirketiz. Bu nedenle, ilk olarak Çerkezköy başta olmak üzere, fabrikalarımızda çevre koruma programlarını uygulamaya koyduk. BSH, sadece ürünlerinin üretiminden kaynaklanan çevresel etkilerine değil aynı zamanda hepimizin yaşamını iyileştirmek için verdiği diğer tüm hizmetlere de odaklanmaktadır. Karbon ayak izi bizim için en büyük zorluklardan biri ve biz, 2025 yılına dek karbon salınımını yaklaşık olarak 1/3 oranında azaltmak istiyoruz. Bugün yıllar önce attığımız ilk adım olan, karbon ayak izimizin etkin bir şekilde azaltılmasına katkı sağlayan etkinliğimiz için buradayız. Ne mutlu ki bizlere bugün 17.500’üncü ağacımızı dikerek hep birlikte çevreye ve sürdürülebilirliğe her yıl olduğu gibi bir miktar daha katkıda bulunacağız.” diye konuştu.

<<Geri