BSH Ev Aletleri’nin Çerkezköy tesislerinde faaliyet gösteren bulaşık makinesi fabrikası, hızla büyümekte olan bulaşık makinesi pazarındaki talebi karşılamak amacıyla 2. üretim hattını törenle hizmete açtı.

Açılışta, yeni yatırımla ilgili bilgi veren BSH İcra Kurulu Üyesi Markus Löffler, “2007 yılında faaliyete geçen fabrikamız, üretim kalitesi ve çalışan verimliliğiyle, kısa sürede BSH Grubu içinde çok önemli bir konuma geldi. Özellikle Türk pazarında marka ve ürünlerimize gelen talep, planlarımızın iki katı oldu. Yeni ürünlerimizin beğeniyle karşılanması, bulaşık makinesi üretimini artırmamıza neden oldu.” dedi.

Törende konuşan BSH Bulaşık Fabrikası Direktörü Jörg Ulrich, “Bugün bizim için tarihi bir gün. Fabrikamızın çok kısa sürede böylesine başarılı bir performans sergilemesi, bizi onurlandırıyor. Üretim kapasitemizdeki artış, ihracatımızı da olumlu etkileyecek. Bu başarıda emeği geçen tüm fabrika çalışanlarımıza gönülden teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

İkinci üretim hattının açılmasıyla birlikte, İspanya, İngiltere, İtalya, Fransa, İsrail, Güney Afrika, Dubai, Arabistan, Avustralya, Brezilya ve Kore’ye yapılan ihracat devam edecek. Yeni geliştirilen teknoloji sayesinde, değişik voltaj ve frekanslarla Asya ve Güney Amerika gibi yeni pazarlara açılmak yeni hattın hedefleri arasında bulunuyor.

BSH’nin Türkiye’deki yatırımları hakkında bilgi veren İcra Kurulu Başkanı Norbert Klein ise “Dünyada ve Türkiye’de beyaz eşya sektöründe yaşanan sıkıntılara rağmen, BSH olarak yatırımlarımıza devam ediyoruz. Hedefimiz, yatırımlara ara vermeden, 2010’a kadar yılda 5 milyon birim üretebilecek kapasiteye ulaşmak.” dedi.

BSH Bulaşık Makinesi Fabrikası’nda üretime geçen yeni hat kapsamında 100 kişilik ek istihdam gerçekleştirildi.

<<Geri