Bosch, Siemens, Profilo ve Gaggenau markalarıyla Türk beyaz eşya sektörünün lider şirketlerinden BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş., İcra Kurulu’na yeni bir ismi katarak ekibine farklı bir perspektif kazandırdı. BSH Türkiye Bulaşık Makinesi Direktörü Dr. Jörg Ulrich, BSH Ev Aletleri Teknikten Sorumlu İcra Kurulu Üyesi (CTO) görevine getirildi.

Firmanın faal olduğu ülkelerde farklı görevler alan ve 2006 yılından bu yana ülkemizdeki görevini birbirinden önemli başarılar ile sürdüren Ulrich, aldığı yeni sorumluluklar ile BSH Ev Aletleri’ne “değer” katmaya devam edecek…

Avrupa’nın en çok tercih edilen markaları Bosch ve Siemens’in yanı sıra, özel markası Gaggenau ve yerel markası Profilo ile beyaz eşya sektörünün lideri BSH Ev Aletleri A.Ş.’nin başarısının ardında kutunun dışında düşünebilen ve inovasyon odaklı çalışanları bulunuyor. Bu bağlamda sürekli geliştirdiği ekibinin başarılı üyelerinden Dr. Jörg Ulrich’i Teknikten Sorumlu İcra Kurulu Üyesi (CTO) olarak yeni görevine getirdi.

Sadece 12 ayda Çerkezköy’deki yeni bulaşık makinesi üretim tesisini kurarak sergilediği başarı ile Türk basınında ismini duyuran Dr. Jörg Ulrich, 1993 yılında Münih Teknik Üniversitesi Fizik Bölümü’nden yüksek lisans derecesi ile mezun oldu. 1995 yılında ise yine aynı üniversitede Makine Mühendisliği alanında doktora derecesi almaya hak kazandı.

1996 yılında Siemens bünyesinde Geliştirme Mühendisi olarak kariyerine başlayan Ulrich, başarılı bir ilerleme kaydederek farklı ülkelerde önemli görevler üstlendi. BSH Ev Aletleri’nin Estella, İspanya’daki şirketinde Proje Lideri ve ardından da Departman Başkanı olarak çalışan Ulrich, 2001 yılında Almanya’ya döndü ve Ürün Pazarlama Başkanı olarak çalışmalarına devam etti. 2006 yılında BSH Ev Aletleri’nin Çerkezköy’deki fabrikasında Fabrika Direktörü olarak göreve başlayan Ulrich, elde ettiği başarılar ile ekibin önemli bir parçası olduğunu birçok kez kanıtladı. Çerkezköy Fabrikası’nda BSH Ev Aletleri’nin yeni bulaşık makinesi üretim tesisinin kurulması, fabrika yönetimi ve uluslararası PG projesinin koçluğunu üstlenen Ulrich, yeni kurduğu üretim hattı ile iki yıl içerisinde fabrika üretim kapasitesini yılda 800.000 birime yükseltti. Kısa sürede sağladığı bu başarı ile şirketin ihracat faaliyetlerinde ve istihdam oranında ciddi artış sağlayan Ulrich, deneyimini ve yüksek performans odaklı fikirlerini artık BSH Ev Aletleri İcra Kurulu’ndaki yeni görevi için aktive edecek.

Evli ve dört çocuk babası Dr. Jörg Ulrich, BSH Ev Aletleri ailesi içerisinde yarattığı kariyerine şirketin sürdürülebilir gelişim, inovasyon ve enerji verimliliği odaklı çalışmaları için CTO olarak devam edecek.

<<Geri