Beyaz eşya sektöründe Avrupa lideri, tüm dünyada ise 3. en büyük üretici olan BSH Grubu’nun Türkiye’deki şirketi BSH Ev Aletleri A.Ş., 2009 yılındaki dikkat çekici başarılı performansının ardından yatırımlarını sürdürüyor.

Türk beyaz eşya sektörüne, Avrupa'nın en çok tercih edilen markaları Bosch ve Siemens’in yanı sıra, özel markası Gaggenau ve yerel markası Profilo ile hizmet eden BSH Ev Aletleri, Anadolu’daki bayileriyle daha kolay iletişim kurabilmek amacıyla Ankara’daki Bölge Ofisi’nin açılışını gerçekleştirdi. Açılışta konuşan BSH Ev Aletleri A.Ş.’nin CEO’su Norbert Klein, “Türkiye’de beyaz eşya sektörüne yön veren yatırımlarımızı ve büyümemizi sürdüreceğiz” dedi.

Ankara Bölge Ofisi’nin açılışı nedeniyle düzenlenen kokteylde bayilere hitap eden BSH Ev Aletleri A.Ş. CEO’su Norbert Klein, güçlü markalar ve yenilikçi ürünlerle Türk beyaz eşya sektörüne yön veren BSH Grubu’nun Türkiye’ye güvendiğini ve yatırımlarını artıracağını söyledi. Klein, “BSH olarak, Türkiye’ye inancımız çok büyük! Ekonomik düzelmenin başladığı 2010 yılında BSH’nin daha da güçleneceğinden hiç kuşkum yok. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bizlere büyük destek verecek olan bayilerimizle yeni başarılara yelken açacağımıza inanıyoruz” dedi.

BSH ekonomik kriz yılında büyümesini ve yatırımlarını sürdürdü

2009 yılında tüm dünyayı olduğu gibi Türkiye’yi de olumsuz etkileyen ekonomik krizi iş ortaklarıyla el ele vererek yendiklerini belirten Klein, ekonomik kriz yılındaki başarılı performansı şöyle aktardı: “İç pazarda yaşanan durgunluğa karşın, BSH Türkiye’nin cirosu ve net karı kayda değer ölçüde arttı. Ciromuzu %10 artışla 2,2 milyar TL’ye çıkararak ve pazar payımızı %30’un üstüne taşıyarak, krizden etkilenmez bir şirket olduğumuzu bir kez daha gösterdik. Klein, ayrıca bayileriyle daha iyi iletişim kurabilmek adına hayata geçirdikleri Ankara Bölge Ofisi’nin Grubun Türkiye’ye duyduğu güvenin ve büyümeye yönelik anlayışlarının önemli bir göstergesi olduğunu vurguladı: “BSH Grubu’nun en büyük üretim merkezi olmasını da göz önünde bulundurarak, BSH Türkiye’nin Grubumuzun geleceğinde hayati bir rol oynayacağına inanıyoruz. BSH olarak Türkiye’ye inancımız çok büyük! Büyük potansiyele sahip bu önemli pazarda, ciddi yatırımlarla konumumuzu, duruşumuzu kuvvetlendirmek istiyoruz”.

<<Geri