Dünyanın önde gelen beyaz eşya üreticilerinden BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin eğitim alanındaki en büyük yatırımlarından biri olan BSH Mesleki Eğitim Merkezi 10 Yaşında…

BSH ve Türk-Alman Mesleki Eğitim Merkezi’nin (TAMEM) ortaklığıyla 2000 yılında kurulan BSH Mesleki Eğitim Merkezi, 10. yılında mezun verdiği 210 öğrenciyi Türk sanayisinin gelişimine hizmet edecek kalifiye elemanlar olarak yetiştirmenin gururunu yaşıyor.

Çerkezköy ve civarında eğitime destek vermek ve daha başarılı nesiller yetiştirmek amacıyla hayata geçirilen BSH Meslek Eğitim Merkezi’nin 10. yıl kutlama töreni BSH yönetimi, çalışanları ve eğitim merkezi öğrencilerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Türkiye’de Bosch, Siemens, Profilo ve Gaggenau markalarıyla beyaz eşya sektörüne yenilikler sunan BSH Ev Aletleri, 2000 yılında toplumsal gelişime katkı sağlamak amacıyla kurduğu BSH Meslek Eğitim Merkezi’nin 10. yılını 6 Temmuz 2010 günü çalışanları ve öğrencileri ile birlikte Çerkezköy’deki tesislerinde kutladı. Bugüne kadar 210 mezun veren ve bugün toplam 83 öğrenciyi bünyesinde barındıran BSH Mesleki Eğitim Merkezi, endüstriyel elektronik ve endüstriyel mekanik alanlarında çalışacak mavi yakalıları Türk sanayisine kazandırıyor.

BSH Meslek Eğitim Merkezi’nin 10. Yıl kutlama töreninde konuşan BSH Türkiye Teknikten Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Dr. Jörg Ulrich, “Çerkezköy ve civarında eğitime destek vermek ve daha başarılı nesiller yetiştirmek amacıyla 2000 yılında hayata geçirdiğimiz eğitim merkezimiz önemli çalışmalar ile 10. yılını kutluyor. Son on yılda öğrencilerimiz başarılı çalışmaları ile göz doldurdu ve neredeyse tamamı şu an BSH ekibinin bir parçası. Bu gençlerimizin ekibimizin belkemiğini oluşturduğuna inanıyoruz” dedi.

<<Geri