BSH Grubu, Çerkezköy’deki çamaşır makinesi fabrikasında ürettiği 10 milyonuncu makinesini törenle kutladı…

İnovasyon ve enerji verimliliğinde beyaz eşya sektörünün lider şirketi BSH Ev Aletleri, 1995 yılında üretime başladığı çamaşır makinesi fabrikasında bugün 10 milyonuncu makinesini tüketicilerine sunmanın mutluluğunu yaşıyor.

BSH Türkiye Satış ve Pazarlamadan Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Ronald Grunberg, BSH Türkiye Teknikten Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Dr. Jörg Ulrich, Fabrikalar Teknik Koordinatörü Peter Karl ve Çamaşır Makinesi Fabrika Direktörü Pawel Adamowicz’in katılımıyla gerçekleşen törende ortak hedef yeni başarılar sağlamak yönündeydi…

BSH Ev Aletleri’nin 10 milyonuncu çamaşır makinesi kutlama töreni 11 Mayıs 2011 Salı günü şirketin Çerkezköy’deki üretim tesislerinde gerçekleştirildi. Markaları Bosch, Siemens, Profilo ve Gaggenau ile tüketicilerine inovasyon ve enerji verimliliğinde lider ürünler sunan BSH, 1995 yılından bu yana 10 milyon çamaşır makinesi üretmenin mutluluğunu çalışanlarıyla paylaştı.

Törende konuşma yapan BSH Türkiye Teknikten Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Dr. Jörg Ulrich “Başarılarından dolayı tüm ekibimizi kutlarım. Çok hızlı bir şekilde ve kısa sürede çamaşır makinesi fabrikamız önemli işlere imza attı. Bu başarısını yeni ve zorlu bir üretim platformu olan F03 ve F14 üretiminde de göstereceğinden eminim. Kendimize elde edilmesi zor hedefler seçtik ancak takım olarak bu zorluklara hazırız” dedi.

Çmaşır makinesi fabrikasını bu özel törenle ilk kez ziyaret etmekten mutluluk duyduğunu belirten Fabrikalar Teknik Koordinatörü Peter Karl ise “Üretim sürecinin başlangıcından bu yana önemli başarılara imza atmış bu fabrikada olmak beni gururlandırıyor, hepinize özverili çalışmalarınız için teşekkür ederim. Fabrikalarımız içerisinde çamaşır makinesi üretiminin önemli bir rolü vardır. 10 milyonuncu ürünü sunmak da büyük bir mutluluk, bundan sonraki rekorlarımızı da sabırsızlıkla bekliyor ve bu yolda tüm çalışanlara başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

BSH çamaşır makinesi fabrikası hızla gelişiyor

17 bin metrekare alana yayılmış olan çamaşır makinesi fabrikası, hem yerel hem de ihraç pazarların ihtiyaçlarını karşılamak üzere 1 milyon birime yakın çamaşır makinesi üretimi gerçekleştirmektedir. 1995 yılından bu yana 5 direktör, 14 müdür, 653 beyaz yakalı çalışan, 3.459 mavi yakalı işçi çamaşır makinesi fabrikasında görev almıştır. 2001 yılında çalışan başına 5.3 çamaşır makinesi üretilirken, 2011 yılında bu rakam 12,45’e yükselmiştir. Aynı zamanda 1995 yılında bir makinenin üretilmesi 31 saniye alırken şu anda bir makine 14,5 saniyede üretilebilmektedir.

<<Geri