İnovasyon ve enerji verimliliğinde beyaz eşya sektörünün lider şirketi BSH Ev Aletleri, Dünya Su Günü aracılığıyla su verimliliğine dikkat çekerken, tüketicileri de çevre dostu ürünler kullanmaya davet ediyor.

Bosch, Siemens, Profilo ve Gaggenau markalarını Türk tüketicisiyle buluşturan BSH Ev Aletleri, geliştirdiği süper verimli teknolojiler sayesinde son 15 yılda çamaşır makinelerinde %29 ve bulaşık makinelerinde %63’e varan oranda su tasarrufu sağladı.

Dünyanın üçüncü en büyük ve Avrupa’nın lider beyaz eşya üreticisi BSH Grubu’nun ürün geliştirme ve üretim süreçlerinde doğal kaynak tüketimini en düşük seviyeye indirmek amacıyla Ar-Ge ve inovasyon çalışmalarını aralıksız sürdürdüğünü belirten BSH Ev Aletleri CEO’su Norbert Klein, “ İklim değişikliği ve her geçen gün artan kaynak sıkıntısı sebebiyle teknoloji üreticilerine büyük sorumluluk düşüyor. Ev aletlerinin ömrü boyunca çevreye verdiği zararın %90’ının kullanım sırasında oluştuğunu göz önüne aldığımızda, BSH olarak ev aletleri kullanıcılarının akıllı çözümlerden yararlanarak doğal dengeyi korumalarına yardımcı olacak inovatif çözümler geliştiriyoruz. Son 15 yılda çamaşır makinelerinde %29 ve bulaşık makinelerinde %63’e varan oranda su tasarrufu sağladık. En değerli kaynaklarımızdan biri olan suyun önemini bize hatırlatan bu günde de tüketicilerimize bu teknolojileri doğru bir şekilde kullanarak çevrelerine değer katmalarını öneriyoruz” dedi.

Dünyanın en akıllı çamaşır makinesi…

BSH’nin geliştirdiği i-DOS teknolojisiyle donatılmış çamaşır makineleri akıllı sensörleri sayesinde çamaşırların kumaş tipini, kirini ve miktarını, suyun sertliğini hesaplıyor. Ardından kullanılması gereken su, deterjan, durulama süresi ve tambur dönüş hızını belirliyor. Dünyanın en sofistike teknolojilerinden biri olan i-Dos bu sayede optimum su, elektrik ve deterjanla çamaşırları kusursuzca temizlerken kaynakları da mümkün olan en az miktarda kullanıyor. Böylece 1990 yılında üretilmiş bir çamaşır makinesine nazaran %67 oranında daha az su harcıyor. ActiveWater Eco2: Hem enerji hem de su verimli BSH, güçlü Ar-Ge çalışmaları sonucunda, akıllı su yönetim sistemi ile ödüllü Zeolit® kurutma teknolojisini tek bir ev aletinde bir araya getirerek ActiveWater Eco2 bulaşık makinesini geliştirdi. ActiveWater Eco2, 13 kişilik standart yemek takımı için sadece yedi litre su harcarken, Eco-50 standart döngüsünde yılda 205 kWs elektrik ve 2053 litre su kullanımıyla, 2010 yılının sonu itibariyle bulaşık makineleri için de geçerli hale gelmiş olan A+++ enerji verimliliği kategorisinde yer alıyor.

<<Geri