Inovasyon ve enerji verimliliği yatırımlarıyla sektörüne öncülük eden BSH Ev Aletleri, network bağlantılı akıllı ev aletlerini dünyanın en büyük elektronik ve ev aletleri fuarı IFA’da vitrine çıkardı.

30 Ağustos - 5 Eylül tarihleri tarihleri arasında Berlin’de gerçekleştirilen IFA 2012 Fuarı’nda BSH Ev Aletleri’nin akıllı teknoloji ile geliştirdiği, network bağlantısı ile uzaktan kontrol edilebilen yeni ürünleri yoğun ilgi gördü. Türkiye’de Bosch, Siemens, Profilo ve Gaggenau markalarını tüketiciyle buluşturan ve dünya genelinde 13 ülkede 42 fabrikada üretim yapan BSH Ev Aletleri, 63 ülkeden 250 firmanın katıldığı İFA’da görücüye çıkan yeni ürünlerinin akıllı ve modern tasarımı ile teknoloji ve inovasyon lideri konumunu güçlendirdi.

Ar-Ge ve sürdürülebilirlik yatırımlarına ara vermeden devam eden BSH Ev Aletleri, uzaktan kontrol edilebilen network bağlantılı yeni nesil ev aletlerinin tasarımında kullanıcı için somut katma değer üretme özelliğini ön planda tutuyor. Geleceğin ürünlerine ilham veren projeler için üniversitelerle de işbirliği yapan BSH Ev Aletleri, günlük yaşamda esneklik ve özgürlük sağlayan ürünlerle müşterilerinin hayatını kolaylaştırmayı hedefliyor. BSH Ev Aletleri ayrıca, BSH Innovation Campus programı kapsamında düzenlenen intelligence@home başlıklı bir yarışma ile geleceğin akıllı ürünlerine dair veren yeni fikirleri bulmayı amaçlıyor.

MyBosch ile günlük yaşam daha da kolaylaşıyor

Bosch, IFA 2012’de prototipini tanıtımını yaptığı web tabanlı ücretsiz myBosch uygulaması ile müşterilerine satın alma sonrasında, ürün kullanım ömrü süresince sınırsız destek sağlayacak. Uygulamadan halihazırda Bosch ürünlerini kullananların yanı sıra yeni müşteriler de yararlanacak. Uygulama sayesinde Bosch’un müşterilerine sunduğu satın alma sonrasında yüzde yüz kalite ve hizmet vaadi çerçevesinde kullanıcılar, ürünlere ilişkin kullanım özellikleri ve modern hizmet araçları ile birlikte kullanıma ilişkin püf noktaları ve önerileri içeren çok kapsamlı bir veri tabanına da erişim sağlayabilecekler. Tek bir dokunuş ile bir ev aletine ilişkin tüm bilgi ve hizmetlerin alınmasını mümkün kılan myBosch uygulaması, müşterilerin hayatını daha da kolaylaştırmayı hedefliyor.

Mevcut versiyonu İFA Fuarı sonrasında kullanıma açılacak olan myBosch’un tamamlanmış sürümü 2013 yılında hizmete sunulacak. Uygulamadan yararlanmak isteyen Bosch kullanıcıları http://www.bosch-home.com/de/mybosch adresinden kayıt yaptırabilirler.

Siemens House of Innovations geleceğin ev aletlerini sunuyor

Siemens’in IFA 2012 Fuarı’nda yer alan House of Innovations (Inovasyon Evi) alanını ziyaret eden katılımcılar günlük yaşamı kolaylaştırmaya odaklanan yeni internet bağlantılı ev aletlerine dair geliştirilen akıllı çözümlerini keşfetme fırsatı yakaladılar. 70 metrekarelik alana kurulan Siemens House of Innovations’ta, geleceğin ev aletlerine dair senaryolar tüketicilerle paylaşılıyor.  Hizmet ve deneyim bazlı uygulamaları tek bir platformda birleştirerek günlük yaşamı maksimum kolaylaştırmayı hedefleyen geleceğin akıllı ev aletleri ve kullanımda getirecekleri kolaylıklar tüketicilerden büyük ilgi görüyor.

Geleceğin ev aletlerini, daima müşteri için somut faydalar getirecek şekilde geliştirmeyi amaçlayan Siemens’in tanıtımını yaptığı yeni bağlantı çözümleri ile müşterilere maksimum esneklikle bağımsız ve kişiye özel seçenekler üzerinden hızlı ve doğrudan destek sunuluyor. Bağlantı çözümleri, tüketicilere ilgili içerik ve hizmetlerin sağlanmasında yeni fırsatlar yaratırken Siemens ev aletlerinin yüksek tasarım kalitesine ve üstün teknik özelliklerine de yeni bir boyut kazandırıyor.

Siemens’in network bağlantısıyla erişim sağlanan akıllı ev aletleri için geliştirdiği yeni uygulamalar, olasılıkların çeşitliliğini değerlendirerek ürün ile ilgili ihtiyaç olan bilgiye anında ve kolay erişim sağlıyor. Uzaktan kontrol özelliği ile kullanıcılar evde değilken bile çamaşır makinesinin yıkamayı bitirip bitirmediğini kontrol etme ya da işten eve dönerken bulaşık makinesini çalıştırma gibi olanaklara sahip oluyor. Müşteriler ayrıca akıllı telefon ve tabletler aracılığıyla mobil durumdayken de ev aletlerine ulaşabiliyor. Akıllı ürünlerde ayrıca, enerji kaynaklarının verimli kullanımı da sağlanıyor. Uzaktan kontrol imkanı tanıyan sistem sayesinde Siemens müşteri hizmetleri de müşterilerine anında destek sunabiliyor.

IFA 2012’de yer alan House of Innovations, akıllı kullanıcı ara yüzleri ve çok amaçlı kontrol seçenekleri ile Siemens ev aletlerinin yüksek performansına önemli katkılar sağlayacağını gözler önüne seriyor.

Akıllı ürünler enerji tasarrufunda da geleceği yakalıyor

Siemens’in süper verimli ecoPlus ürünleri sayesinde elektrik ve su tüketiminde önemli oranda tasarruf sağlanıyor. House of Innovations’da gelecekte enerji yönetiminin konvansiyonel ve alternatif yollarla ne şekilde yapılabileceği aktarılıyor. Buna göre, geleceğin ev aletlerinde kullanım parametreleri ev aletine bağlı bulunan güneş paneli sayesinde güneşin konumuna göre değişerek, grafikler aracılığıyla bulaşık makinesini çalıştırmak için en doğru zamanı gösterebilecek ve hangi tür enerjinin ne kadar maliyeti olduğunu saptayabilecek.

House of Innovations’ta geliştirilen senaryolar çerçevesinde geleceğin ev aletleri kullanım kılavuzlarında uzun araştırmalara gerek bırakmadan hızlı çözümler sunacak ve karşılaşılan sorunlar üç boyutlu anlatımlar veya müşteri hizmetleri ile video mesajlaşmaları kanalıyla anında çözümlenebilecek. Örneğin kahve makinesi arıza yaparsa Siemens Müşteri Hizmetleri müşterinin izni ile cihaza uzaktan erişerek sorunu giderebilecek.

Norbert Klein: Geleceği tasarlamak heyecan verici

BSH Türkiye CEO’su Norbert Klein, gelecekte ev aletlerinin insanlara daha fazla zaman ve enerji tasarrufu sağlayacağını belirterek, “Ev aletlerinin geleceği tasarlamak son derece heyecan verici bir olgu. Atılan her adımın günlük yaşantımızda çok büyük değişimleri beraberinde getirdiğinin bilincindeyiz. Zamanın giderek daha değerli olduğu gerçeğini göz önünde tutarak hayatımıza pratik çözümler getiren ve maksimum enerji tasarrufu sağlayan akıllı ürünlere ihtiyacımız var. Bu bilinçle BSH olarak yaşamımızı daha da kolaylaştıracak çözümleri artırmak ve hızlandırmak için Ar-Ge yatırımlarımızı sürekli geliştiriyoruz. Bu yıl İFA’da Bosch ve Siemens markalarımızın geleceğin ev aletlerine dair en hızlı ve yenilikçi çözümlerini tüketicilerin beğenisine sunduk. Network bağlantılı, uzaktan erişilebilen akıllı ev aletlerinin yaşamımıza neler katacağını ve dünyayı bizler için nasıl değiştireceğini gözler önüne seren etkileyici sunumlar gerçekleştirildi. Bu çalışmalar ziyaretçiler tarafından da çok yoğun bir ilgi ve beğeni ile karşılandılar. BSH olarak bugünün beklentilerini doğru şekilde okuyarak geleceğin ürünlerini tasarlamayı sürdüreceğiz.”dedi.

 

<<Geri